Wycieczka do Straży Pożarnej

Drodzy Rodzice. We wrześniu została zaplanowana wycieczka do Straży Pożarnej (JEDNOSTKI RATOWNICZO – GASNICZNEJ NR2 w Krakowie). Udział w prelekcji jest darmowy Natomiast należy opłacić koszt autokaru, który wynosi 10zł od dziecka. Chętne dzieci prosimy o wpisywanie na listę u wychowawców grup. Wpłaty za wycieczkę należy dokonać do10 września.

W Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej NR2 w Krakowie realizowany jest program „Bezpieczny Dom”. Podstawowym celem programu jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zagrożeń pożarowych oraz pokazanie prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia życia. Strażacy poprzez zabawę z dziećmi uczą w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Na terenie jednostki strażacy specjalnie do tego celu przygotowali pomieszczenia imitujące typowe mieszkanie.

W Bezpiecznym Domu odnajdziemy zatem kuchnię, łazienkę, salon oraz dodatkowy pokój.Dodatkowo dzieci uczone są jak wykonać w sposób prawidłowy telefon alarmowy, przekazywane im są informacje nt. tlenku węgla, zagrożeń związanych z prądem eklektycznym i wiele innych. Zajęcia prowadzone są w sposób dostosowany do wieku dzieci biorących udział w programie.

To Top

Facebook

Google Plus