Wycieczka do Straży – plan wycieczki

Drodzy Rodzice. We wrześniu została zaplanowana wycieczka do Straży Pożarnej (JEDNOSTKI RATOWNICZO – GASNICZNEJ NR2 w Krakowie).

W Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej NR2 w Krakowie realizowany jest program  „Bezpieczny Dom”. Podstawowym celem  programu jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zagrożeń pożarowych oraz pokazanie prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia życia. Strażacy poprzez zabawę z dziećmi uczą w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Na terenie jednostki strażacy specjalnie do tego celu przygotowali pomieszczenia imitujące typowe mieszkanie. W Bezpiecznym Domu odnajdziemy zatem kuchnię, łazienkę, salon oraz dodatkowy pokój. Dodatkowo dzieci uczone są jak wykonać w sposób prawidłowy telefon alarmowy, przekazywane im są informacje nt. tlenku węgla, zagrożeń związanych z prądem eklektycznym i wiele innych. Zajęcia prowadzone są w sposób dostosowany do wieku dzieci biorących udział w programie.

Kierownik wycieczki: mgr Beata Strączek

Plan wycieczki:

  • 8:15 – śniadanie
  • 8:45 – podstawienie autokaru pod przedszkole
  • 9:00 – wyjazd
  • 11:30 – wyjazd autokaru z pod Straży Pożarnej
  • Około godziny 12 powrót autokarem do Przedszkola, zakończenie wycieczki.

Program wycieczki:

  1. Część teoretyczna – Przyswajanie wiedzy na temat zagrożeń pojawiających się podczas pożaru w mieszkaniu.
  2. Część praktyczna – Zabawa połączona z nauką w specjalnie do tego celu przygotowanym pomieszczeniu imitującym typowe
  3. Nauka wykręcania numeru alarmowego, korzystania z gaśnicy oraz bezpiecznej ewakuacji.

Bardzo prosimy aby dzieci nie zabierały ze sobą plecaków oraz żadnych smakołyków i napoi. Dla dzieci zostanie przygotowany prowiant oraz napój.

To Top

Facebook

Google Plus