Warsztaty Mój mały ratownik

Drodzy Rodzice w ramach akcji, która będzie prowadzona w naszym przedszkolu od 11-22.09.2017r. pod hasłem Bezpiecznie przez życie-zdrowie i bezpieczeństwo przedszkolaka  w dniu  13.09.2017r. o godzinie 10.00 odbędą się warsztaty „Mój mały ratownik”. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę i wpłacanie kwoty 6 zł do  wychowawców grup.

Na zajęcia dzieci przynoszą swojego misia lub pluszaka na którym wykonują część ćwiczeń np. bandażowanie W raz z ratownikami rozwiązują quizy, zgadywanki, konkursy oraz inne gry i zabawy dzięki którym z łatwością zapamiętają postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

  1. Gdzie szukać pomocy w razie wypadku
  2. W jaki sposób powiadomić służby ratunkowe
  3. Jak pomóc swojemu misiowi gdy się skaleczy

Dodatkowo dla dzieci w wieku 5-6 lat w trakcie zajęć ratownik pokazuje na fantomie RKO a dzieci wykonują to na misiu, ewentualnie gdy są chętni mogą poćwiczyć na fantomie (który jest odkażany po każdym dziecku jednorazowymi chusteczkami nasączonymi specjalnym preparatem niezagrażającym dzieciom) oraz pozycja boczna bezpieczna, rozmowa z dyspozytorem. Dodatkowo dzieci otrzymują kolorowe plasterki – ćwiczenia wykonywane w trakcie warsztatów.

Czas trwania około 45 min (czas jest orientacyjny zależy jak dzieci radzą sobie z wykonywamy zadaniami). Cena warsztatów 6 zł od dziecka. Zajęcia prowadzi doświadczony instruktor mający bardzo dobry kontakt z dziećmi.

To Top

Facebook

Google Plus