Warsztaty Mój mały ratownik

Drodzy Rodzice w ramach akcji, która będzie prowadzona w naszym przedszkolu od 11-22.09.2017 r. pod hasłem Bezpiecznie przez życie – zdrowie i bezpieczeństwo przedszkolaka, w dniu 13.09.2017r. o godzinie 10.00 odbędą się warsztaty „Mój mały ratownik”. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę i wpłacanie kwoty 6 zł do wychowawców grup

Na zajęcia dzieci przynoszą swojego misia lub pluszaka na którym wykonują część ćwiczeń np. bandażowanie W raz z ratownikami rozwiązują quizy, zgadywanki, konkursy oraz inne gry i zabawy dzięki którym z łatwością zapamiętają postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

  1. Gdzie szukać pomocy w razie wypadku
  2. W jaki sposób powiadomić służby ratunkowe
  3. Jak pomóc swojemu misiowi gdy się skaleczy

Dodatkowo dla dzieci w wieku 5-6 lat w trakcie zajęć ratownik pokazuje na fantomie RKO a dzieci wykonują to na misiu , ewentualnie gdy są chętni mogą poćwiczyć na fantomie ( który jest odkażany po każdym dziecku jednorazowymi chusteczkami nasączonymi specjalnym preparatem niezagrażającym dzieciom) oraz pozycja boczna bezpieczna , rozmowa z dyspozytorem . Dodatkowo dzieci otrzymują – kolorowe plasterki – ćwiczenia wykonywane w trakcie warsztatów.

Czas trwania około 45 min ( czas jest orientacyjny zależy jak dzieci radzą sobie z wykonywamy zadaniami). Cena warsztatów 6 zł od dziecka. Zajęcia prowadzi doświadczony instruktor mający bardzo dobry kontakt z dziećmi.

To Top

Facebook

Google Plus