Akcja Szlachetna Paczka

DRODZY RODZICE! Nasze Przedszkole kolejny rok bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”.

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Dzięki Tobie, kolejna rodzina otrzyma mądrą pomoc. Paczka to nie tylko wsparcie materialne – to także motywacja do walki z codziennymi trudnościami i informacja: „Jesteście dla nas ważni”, „Chcemy, żebyście wygrali swoje życie!” – to najważniejszy przekaz przygotowanej dla rodziny pomocy.

NASZE PRZEDSZKOLE BIORĄC UDZIAŁ W AKCJI „SZLACHETNA PACZKA” POMOŻE JEDNEJ Z WIELU POTRZEBUJĄCYCH RODZIN PRZEŻYĆ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W WYJĄTKOWY SPOSÓB.

Kod rodziny

MLP-2729-546554

Opis rodziny

Pani Renata (47 lat) sama wychowuje swoją córkę Weronikę (12 lat), która choruje na mukowiscydozę.

Diagnozę tej nieuleczalnej choroby genetycznej postawiono kilka tygodni po narodzinach dziewczynki. Od tamtej pory Pani Renata sama mierzy się z tą trudną sytuacją, ponieważ ojciec dziewczynki nie wykazuje chęci opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. Życie z mukowiscydozą nie jest łatwe. Wiąże się z częstymi wizytami u lekarza, w szpitalu oraz codziennym zażywaniem leków. Pani Renata oraz Weronika miały wiele trudnych momentów, ponieważ najdrobniejsze przeziębienia często wywołują u dziewczynki poważne powikłania. Mimo, iż koszty leczenia oraz lekarstw są bardzo drogie, a Pani Renata nie może podjąć pracy z powodu choroby córki, to stara się tak rozporządzać finansami aby nie zabrakło na najważniejsze rzeczy. Utrzymują się głównie z otrzymanych zasiłków. Po odliczeniu kosztów związanych z mieszkaniem oraz środków przeznaczonych na lekarstwa, które często sięgają nawet 1400 zł miesięcznie, na jednego członka rodziny przypada około 550zł.

Weronika jest pełną życia dziewczynką. Chodzi do szkoły i bardzo lubi kontakt z rówieśnikami. Niestety z powodu częstych problemów ze zdrowiem często opuszcza zajęcia w szkole i musi mieć zajęcia indywidualne w domu. Mimo wielu przeciwności, zarówno Pani Renata jak i jej córka są pełne uśmiechu oraz pozytywnej energii. Mają wielu wspaniałych znajomych, którzy są dla nich jak rodzina. Pani Renata otrzymuje wsparcie od wielu ludzi, dobro otrzymane odwzajemnia i w miarę możliwości stara się nieść pomoc innym. Razem z córką wielokrotnie wspierają akcje charytatywne, a nawet same organizują zbiórki pieniężne dla osób potrzebujących z najbliższego otoczenia.

Na chwile obecną największe potrzeby pani Renaty i jej córki to trwała żywność, środki czystości oraz pościel, które odciążyłyby budżet domowy.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

Żywność trwała

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Inne: wegeta, sól, budyn, kisiel, galaretka, przyprawy, sosy: jasny i ciemny, kakao Nesquik, ketchup Pudliszki, Nutella

Środki czystości i artykuły higieniczne

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon

Inne: płyn do podłogi Ajax, płyn do czyszczenia kuchni i łazienki Cif, mleczko Cif, Domestos, płyn do płukania Cocolino, kostki do wc

Odzież i obuwie

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 K przejściowe bluzki, bluzy 146/152 szczupła
2 K zimowe getry ocieplane 146/152 szczupła
3 K przejściowe spodnie jeansy 146/152 szczupła
4 K przejściowe legginsy elastyczne 42 sredniej budowy

Obuwie

Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (kozaki, adidasy itp.) Rozmiar Uwagi
1 K letnie baleriny 37 kolor: czarny lub biały
2 K zimowe kozaki 38 szerokie łydki – wstawka z gumki
3 K przejściowe adidasy marki Adidas 38 kolor: czarny

Materiały szkolne

Zeszyty, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki

Wyposażenie mieszkania

Ręczniki, Pościel

Inne: Pościel świąteczna, ręczniki: 2 duże i 2 małe

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Suszarka turystyczna

Inne potrzeby

Amol, Rutinacea – syrop, Calcium – syrop, Xylogel – spray do nosa, Gripex, Ibuprom, Ibufen malinowy, lizaki na gardło, gumki do włosów, spinki do włosów – czarne, wsuwki, Aparat Instax dla Weroniki

Szczególne upominki

Szal dla pani Renaty, Cotton Balls, zegarek na rękę dla Weroniki

PAMIĘTAJMY, ŻE KAŻDY POMAGA W MIARĘ SWOICH MOŻLIWOŚCI I FUNDUSZY. ROBIĄC CODZIENNE ZAKUPY MOŻNA WZIĄĆ JEDEN MAKARON CZY CUKIER WIĘCEJ. KTOŚ INNY MOŻE MA W DOMU ZBĘDNĄ POŚCIEL CZY KOŁDRĘ. NIE WSZYSTKIE RZECZY MUSZĄ BYĆ NOWE, WAŻNE ŻEBY BYŁY ZADBANE.

PROSIMY O PRZYNOSZENIE PRODUKTÓW DO DNIA 7.12.2017 (CZWARTEK) !!

To Top

Facebook

Google Plus